13 Aralık 2016 Salı

❤ "I Love Fashion" Kişiye Özel Yastıklar ❤

Bugün sizlere çook tatlı bir şeyden bahsetmek istiyorum: I Love Fashion kişiye özel tasarlanan ve üretilen yastıklardan! 


I Love Fashion yastıkları üreten dünyalar tatlısı insan Filiz Conn, benim 30 seneye yakındır tanıdığım ve çok sevdiğim bir ablam. 20 senedir tekstil sektöründe ve eşiyle birlikte kendi işlerini yapıyorlar. Her zaman yeni ve yaratıcı işler peşinde olan Filiz Abla bu sene bu yastıkları, daha doğrusu kumaşları, keşfetmiş ve onları tatlı birer hediye seçeneği haline getirmek için yastık olarak tasarlamayı düşünmüş. 

Instagram paylaşımlarımı görmemiş olanlarınız vardır diye, hikayeyi en başında anlatıyorum: I Love Fashion yastıklar, sizin yaptığınız bir çizimin ya da tasarımın (fotoğraflar ve gerçek çiçekler bile kullanabilirsiniz) kumaş üzerine dijital baskısı ile İngiltere'de üretiliyor. Yalnız baskı deyince bildiğimiz fotoğraf baskıları gibi düşünmeyin; resmen kumaş üzerine dokunmuş gibi görünüyor... zaten aşağıdaki fotoğraflardan da ne demek istediğimi anlayacaksınız. 


Yastığınızı yaratmak için Filiz Abla'nın size gönderdiği PDF şablonundaki kareye isteğiniz şeyi çiziyor; ya da, benim yaptığım gibi çocuklarınıza çizdiriyorsunuz. Formun üst kısmındaki bilgileri de doldurduktan sonra bu kağıdı taratarak ya da yüksek kalitede fotoğrafını çekerek Filiz Abla'ya ulaştırıyorsunuz. O da İngiltere'de kumaşları hazırlatıp size yastık olarak gönderiyor. Formda "bordür" seçeneğini ve rengini işaretlerseniz, Rüzgar'ın yastığında olduğu gibi çerçeveli olarak yastık size geliyor. 


Ben çizimi çocuklara yaptırmak istedim ve ikisi de anneannelerinin doğum günü için birer çizim yaptılar. Bizim ufak tabii ölümüne karaladı kağıdı; fakat Çınar anneannesiyle birlikte kırlarda gezdiği bir kompozisyon çizdi. Açıkçası PDF'i Filiz Abla'ya gönderirken neyle karşılaşacağımı hiç bilemiyordum; ama, yastıklar elime ulaşınca kaliteleri ve transferin güzelliği nedeniyle ufak çaplı bir şok geçirdim. Gerçekten bu kadar güzel, dokuma gibi görünen bir ürün beklemiyordum! Renkler ve dokular o kadar canlı ki, Rüzgar'ın karalama çizimi olduğu yastığı içimizden silmek geldi desem abartmış olmam :) Çınar da sonuca bayıldı, "tasarımcı oldum ben" diye dolaşıp durdu etrafta. Ve tabii ki anneanneyi ağlattık bu hediye ile! Hiç böyle bir şey beklemediği için  hem çok mutlu oldu, hem de çok duygulandı. Şimdi bu iki "sanat eseri" salonunun en güzel köşesini süslüyor. 


Yastıklar çizimi Filiz Abla'ya gönderdikten sonra 1 ay içinde elime ulaştı. Dolayısıyla, belki yılbaşı için geç kalmış olabiliriz (Noel tatilleri de düşünülünce); ama, doğumgünleri ve önümüzdeki sevgililer günü, anneler günü için mükemmel bir hediye alternatifi olduğunu düşünüyorum. Merak ettiğiniz her şeyi ve fiyat bilgisini Filiz Abla'nın Instagram hesabından öğrenebilirsiniz (TIKTIK) diyor, sizi anneanenin hediyesini alırkenki mutluluğu ile baş başa bırakıyorum ❤

2 yorum:

audrey dedi ki...

bence Rüzgar soyut çalışmış çocuk ileride değerli olacak o çalışma :-))) ayrıca çok kıymetli bir hediye olmuş ..-))

larcencielblog dedi ki...

Hahahaa aynen İrem'cim, 20 sene sonra kıymeti anlaşılır :))))) Öptüm çok!