4 Şubat 2015 Çarşamba

Çınar'ın Oyuncakları: Transformers Sevgisi Bitmez!

Transformers'a fena sarmış halde Çınar... Optimus Prime ile yatıp Bumblebee ile kalkıyoruz (arada benim adımı bilmediğim sayısız autobot ve decepticon da var tabii). Hal böyle olunca, piyasada ne kadar Transformers oyuncağı varsa hepsini test etme imkanına sahip olduk. Ve hangisinin bize en uygun olduğuna da nihayet karar verdik.

Yine bir Toyzzshop alışverişimizden iki adet Transformers oyuncağı aldık. Aslında niyetimiz Megaflip figürlerden almaktı; ama o anda sitede yoktu (artık var ve fiyatı mağaza fiyatından 10 TL daha ucuz; zaten bu yüzden de biraz internetten almayı tercih ediyoruz). Biz de Beast Hunter figürlerden aldık (şu anda da bizim aldıklarımız sitede yok...). Bu arada, Toyyzshop'ın online sitesinin sevmediğim tarafı figürü seçemiyor olmak. Karakterler/Figürler kategorisinde sipariş kısmına gelene kadar hangi figürü istediğinizi belirtemiyorsunuz. Ve ben genelde bu kısmı unutuyorum... yine öyle oldu ne yazık ki. Keşke figür isimlerini bir pull-down menu yapsalar. Bir de, ürünler çok değişken, niye öyle anlayamıyorum.

Figürler geldiğinde Çınar heyecanla birini açtı. Dönüştürmeyi başardık sayılır; ama, oyuncak stabil değil. Parçalar kopo duruyor; zaten tövbe yeniden robota dönüşmüyor. O kaldı bir köşede... Dur, dedik, ikinciyi açma da değiştirelim. Online değiştirmek yerine yakın bir Toyzzshop mağazasına gittik; durumu anlattık ve ilgilenip yardımcı oldular. Müşteri memnuniyeti harikaymış! Biz de sonuçta ikinci oyuncak olarak Autobot Hound'u aldık.


Transformers 4 Hareketli Figür olarak geçen bu oyuncaklar 6 yaş üstü ve 8 adımda kolayca robota ya da araca dönüşebiliyor. Çınar eline ilk aldığında kendisi de yapabildiği için çok memnun oldu! Alır almaz arabada oynamaya başladı bile.Bir bu 8-9 adımda dönüşen figürler çok güzel; bir de şu Megaflipler fena değil. Fakat, bu ufak olanlar Megafliplerden çok daha sağlam dönüşüyorlar. Bir de mini boy, tek adımda dönüşen cinsleri var. Onlar da Rüzgar'ın favorisi :)

Ve böylece sanırım bir Transformers dosyasını kapatmış oluyoruz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize diyor; sizleri Çınar'ın çeşitli Transformers yorumlarıyla başbaşa bırakıyorum...

Robotlarla dönüştükleri araçları eşleştirmiş :DHiç yorum yok: