9 Ocak 2014 Perşembe

Çınar'ın Oyuncakları: Angry Birds (Aile Oyunu)

Bizim ÇınÇın Abi için Angry Birds hala arkadaşlarının sevdiği bir kuş topluluğundan öte değil; zira, ne bilgisayar oyunu oynar, ne elinde ipad/iphone gezinir (satranç oynayacağı zamanlar hariç). Bunun böyle olmasını için de özellikle biz gayret ettik; çünkü gerçekten bu yaşta dokunup hissedebileceği 3 boyutlu oyuncaklarla oynaması tercihimiz.

İki ay önce çok sevdiği bir arkadaşının doğumgününde bu Angry Birds kutu oyunu gelen hediyeler arasındaydı ve bütün çocuklar çok büyük bir keyifle epeyce oynadılar. Oradan aklımda kalmış. Yılbaşı hediyesi ararken Toyzz Shop'ta bu oyuna rastlayınca hiç tereddüt etmeden aldım. 


Angry Birds Kutu Oyunu, 5 yaş ve üstüne hitap eden ve 2 ila 4 kişiyle oynana bir kutu oyunu. Ama bence çocuğun tek başına oynayıp eğlenebileceği gibi de tasarlanmış. Biz hiç kurallarına göre oynamadık. Ama merak ederseniz, kutunun arkasında şunlar yazıyor:


Aslında amaç kart seçip o karttaki kuleyi inşa edip kartta gösterilen kuşlarlar domuzları vurmak. Domuzların hepsi vurulduğunda karttaki puanı alıyorsunuz. Düşen blokların üzerlerindeki puanları da ekleyip hanenize yazıyorsunuz. 

Biz de benzer şekilde oynuyoruz, ama puan gözetmiyoruz. Çınar hep en zor kuleleri inşa etmeyi seçiyor. Kuleyi inşa ettikten sonra mancınıkla kuş fırlatma kısmı ise epey eğlenceli!

Neyini sevdim?
  • Karta bakarak aynı kuleyi inşa etmek Çınar'ın el-göz koordinasyonuna yararlı, bu hoşuma gitti.
  • Hem eğitici, hem de eğlenceli bir oyun.
  • Mancınıkla kuş fırlatırken de matematik yapması, mesafeyi ve hızı ayarlaması gerekiyor.
Neyini sevmedim?
  • Açıkçası, herşeyini sevdim!

Bence Angry Birds kategorisinde alınıp oynanabilecek en güzel oyunlardan biri. Fiyatı 49,99 TL. Zaten bu ara her çeşit kutu oyununa sarmış bulunuyoruz. Her ne kadar benim yerde bağdaş kurup oturmam azıcık eziyetliyse de, birlikte bir şeyler oynayabilmek pek keyifli!


En kısa zamanda yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz Solitaire Chess ve Tik Tak Bomm'un yazıları da gelecek -çünkü her ikisi de harika oyunlar!!! 

İyi eğlenceler!!!!

8 yorum:

SeaBelle Cinar dedi ki...

Hiimm bizim 'çınar 3yas bile olmadı daha..Ama Çınar'ın yaşına uygun angry ler de olabilir..Fırsat bulup incelemek lazım :)) Size keyifli oyun saatleri.kendini çok yormamaya çalış güzel anne :) öptük siziii..

bveç dedi ki...

Sibel'cim, eğer oyunu tam olarak kurallarına göre oynamak istersen, 5 yaş ve üstü kısmı geçerli. Ama blokları üst üste istediği gibi dizip, kuşları fırlatarak bozmak isterse, bence o kısımda yaş sınırı yok :)

Öperim çok!!!

ayak izleri-sevgi dedi ki...

çok eğlenceli görünüyor.. ayrıca inşaata çocuk yaparsa öğreticide.. bizim yaşımız tutar mı ki acaba...

Mor Hastası dedi ki...

Bu yaşımda Angry Birdsi merak ettim desem çünkü telefonda deli gibi oynadığım bir oyundu hatta bir ara psikopata bağlamıştım öl öl öl diye diye fırlatıyordum kuşları :))

bveç dedi ki...

Hahah Mor Hastası, kesinlikle çok eğlenceli bir oyun 3D hali, öneririm :)))

iRosHima dedi ki...

Merhaba
Ankarda yuva arayışı içinde googledan destek almaya çaılışırken sizin eski yazılarınıza denk geldim.Sanırım Binbirçiçek yuvasına gönderdiniz oğlunuzu.Memnun kaldınızmı? Ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir yuva varmı?

Basak Celik dedi ki...

Merhaba Iroshima :)

Çınar 4 seneden fazla süre Binbir Ççiek'e gitti ve çok da mutlu zamanlar geçirdi. Beklentilere göre tabii ki memnuniyet değişir; ama, ben genel olarak yuvanın ilgisinden, çocuklara verdiği özgüvenden, sevgiden ve eğitimden çok memnun kaldım. Hala da tatillerde bazı günler yuvaya gitmek istiyor Çınar, arada gönderiyoruz :) Gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir yerdir.
Sevgiler, Başak

iRosHima dedi ki...

teşekkür ederim :)