4 Şubat 2014 Salı

Evlilik ve Sevgi Üzerine Çınar Diyalogları!

Çınar bir süredir evlenmeye kesinlikle karşı. Hep bizimle birlikte yaşamak, hiç ayrılmamak istiyor. Ve bu sevgi, aşk, kim kimi ne kadar çok seviyor işleri de kafasını epeyce kurcalıyor. O kadar çok komik ama bir o kadar da anlamlı diyalog geçiyor ki aramızda, hepsini yazmam imkansız. Ama bugün unutmamak için yazayım dedim.

Çınar: Anne, siz babamla evlendiniz mi?
Başak: Evlendik oğlum.
Ç: Peki babam daha önceleri evlenmeyi sevmiyor muydu, seviyor muydu?
B: Hah! Yok, sevmiyordu. Ben evlenmem, evlenmek istemiyorum diyordu. Ama annen azimli çıktı oğlum (hahahaha)
Ç: Ama sonra babam buna DAYANDI di mi anne? 
(Tüm aile kopar... dayandı oğlum, dayanıyor. Allah gücünü veriyor!)
Ç: Yine de ben babamdan daha çok sevmiyorum evlenmeyi!
(B: Benim kadar azimli bir kız çıkar nasılsa karşına yavrum...)

----------------
Çınar: Annee, kardeşim doğunca evdeki sevgi nasıl olacak? (kimi daha çok seveceksin demeye dili varmadı, soruyla oynuyor)
Başak: Canım benim, benim kalbimde o zaman iki eşit parça olacak, biri senin sevginle dolacak, diğeri de kardeşininkiyle!
Ç: (gözleri dolu dolu... ben tam 'aha, beni daha çok sevmeyecek misin?' sorusunu beklerken) Babama yer yok mu, onu sevmiyor musun yani???
B: Olur mu öyle şey, babanın da ayrı yeri var, onu da çok seviyorum.... (çevir kazı yanmasın, hakikaten unuttuk adamcağızı iyi mi soruya doğru yanıt verme telaşından! Vallahi de seviyorum halbuki!)

------------------

Bu diyaogların bir de Evlilik ve Ölüm versiyonları var. Ondan da unutmadan bir kuple yazıp işimin başına döneyim...

Çınar: Anneyle baba, siz öldüğünüzde ben yalnız mı kalacağım?? 
Başak: Olur mu tatlım, kardeşin Rüzgar olacak işte yanında...
Ç: (kısa bir rahatlama sonrası) Peki ya Rüzgar evlenmek isterse???
B: Evlenir o zaman annecim, o da onun kararı.
Ç: Ama o zaman yine yalnız kalırım. Ben onunla konuşurum, anlar beni di miii? Evlenmekten vazgeçer o zaman di mii? (çocuğun da başını yakacak)

---------------------

Yani durum bu... herhalde bir dönemdir diye düşünüp üstüne gitmiyoruz ama bu yalnızlık ve ölüm korkusuyla evlilik fobisini nasıl aşacağımızı da merak etmiyor değilim. 

8 yorum:

Benden Bizden dedi ki...

Sarıp sarmalarım ben onu :)

bveç dedi ki...

Banu valla neler olup bitiyor o minicik beyninde hiç bilmiyoruz :) Vızır vızır çaışıyor ama dur bakalım :))) Senin yerine sarılırım akşam :)))

*ssdesignbutik dedi ki...

ben o çınarı yerim yerim !!! ne güzel şeyler soruyor özellikle bu yaşlarda konuşmalarına aklım ermiyor iyi cevaplar veriyorsun valla

bveç dedi ki...

Valla Senem'cim, cevaplar iyi mi kötü mü anlayamıyorum daha tam. İlla bir açık buluyor :) IQ puanım arttı ama onun hızında düşüneceğim diye, orası kesin :)

sanberk dedi ki...

çocuklar çok ilginç kafalarında neler var çok merak ediyorum biizmde kafamızda ölüm var büyümek istemiyor hata kendisi büüynce biz yaşlayıp öleceğimiz için.sebeb bizden ayrı kalmak istmedikleri için böyle düşünüyorlar.Çocuk görüyor evlenince anne ve babadan ayrı kalacak onun için evliliği sevmiyor diye düşünüyorum.Öp bu akılı afacanı.Bu ara hayırlı olsun ikinic ereke bebeğiniz yolda.alalh bağişlasın.Bizim de 6 aylık ereke kardeişimiz var maceralarla dolu günlerimiz var.Zor günleri de az değil ama değer.Hayatınız şimdi tam anlmaıyla zenginleşecek.

bveç dedi ki...

Sanberk, ölüm kısmı bizde de var. Büyümekle ilgili derdi yok ama bizlerin ölmesiyle ilgili sıkıntıları var. Ve evet, evlenmek istememesinin nedenlerinden biri de bizden ayrılmak istememesi.

Sizin de bebeğinizi, çocuğunuzu allah bağışlasın! Böyle olumlu yorumlar okuyunca da mutlu oluyorum!!!

Kocaman sevgiler!!! Başak :)

Adsız dedi ki...

Okurken şoklardan şoklara gark oldum vallahi. Maşallah diyorum, gerisini kendime saklıyorum, nazar değmesin. Ama çoook şanslı bir çocuk Başakçığım. Benim için Çınar'ı koccaman öp.-ayşin

bveç dedi ki...

Hehe, biz o şoklara "işte hayatımız" diyoruz artık Ayşincim :) Çook teşekkür ederim canım, kocaman da öperim! Sen de kıvırcık kuzunu öp benim için!!!