1 Haziran 2016 Çarşamba

Lambiiz Çocuk Dünyası'nda Bir Pazar Sabahı

Bu blogu çok boşladığımın farkındayım; fakat, iki çocukla birlikte bir de çocuk blogu yazınca kafamı "anneliğe" fazlaca takmaya başlıyorum ve uzun süredir yapmamaya çalıştığım şeyi yapıp "ahkam kesmeye" geri dönüyorum. Fakat buraya yazmıyor oluşum demek değildir ki bu iki yavruyla ilgili hiçbir şey yapmıyoruz. Mesela, geçen pazar günü, küçüğü de alıp Lambiiz Çocuk Dünyası'na gittik sevgili Ayşegül'ün davetiyle. Mekanı o kadar çok sevdim ki, burayı okuyan Ankaralı annelere de bir yararı olur belki diye düşünüp yazmak istedim.

Yok, çorap-ayakkabı falan sevmiyoruz biz :))

Lambiiz aslında alt katı kırtasiye-oyuncakçı olan bir mekan. Oyuncakçı derken, Melissa&Doug, Hama, Kubikatoys gibi hepimizin pek sevdiği, yapılandırılmamış ve eğitici oyuncakların pek çok çeşidine de ulaşabileceğiniz bir yerden bahsediyorum. Üst katta ise, hem annelerin hem de çocukların rahatı için tasarlanmış bir bölümü mevcut. Bir apartman dairesinin bir odası bizim Rüzgar gibi ufaklıklar için kaydıraklar, top havuzu ve zıpzıpla, diğer odası daha büyük çocuklar için eğitici aktivitelerle ve salonu da biz anneler için kocaman bir masa ile dekore edilmiş. Arada duvarlar yok, dolayısıyla anneler ve çocuklar hem iç içe, hem de ayrı. Ayrıca salonda da yine kitap rafları mevcut ki çocuklar isterse annelerinin yanında da kendilerini meşgul edebilsinler.Peki amacı ne Lambiiz'in? Lambiiz, hem çocuklarınızı bırakabileceğiniz güvenli bir oyun alanı, hem doğumgünü kutlayabileceğiniz bir parti evi, hem de anne&çocuk etkinliği yapmak isterseniz, sizi en rahat şekilde ağırlayabilecek bir "café". Bununla birlikte, sonbahar-kış döneminde, çocuk gelişim uzmanları ile birlikte 0-36 ay arası çocuklar için oyun grupları, yazın yine benzer tarzda atölyeleri de mevcut. 


Oyun oynaması için çocuğunuzu bırakmak istediğinizde, 0-3 yaş arasını ebeveynle birlikte kabul ediyorlar. 3-7 yaş arası çocuklarınızı ise bırakıp, süre bitiminde alabiliyorsunuz. 1 saati 15 TL, 2 saati ise 25 TL. Bu sürede çocuk gelişimi bölümünde okuyan ablalarla gözetiminde ve onlarla birlikte oyunlar oynuyorlar. 

Geçtiğimiz pazar günü ise, çocuklarımız oyun oynarken, biz de Çocuk Gelişim Uzmanı Sibel Özdemir'den dikkat gelişimi ve oyuncak konularında çok yararlı bilgiler edindik. Bir yandan da, Lambiiz'in nefis el yapımı ikramlarıyla güzel bir Pazar kahvaltısı da yapmış olduk. Rüzgar hem yaşıtlarıyla hem de ablalarla bir arada olmaktan dolayı çok mutluydu. Aslında kreşe gitmiyor olmasına karşın, beni aramadan uzunca süre diğerleriyle oyalanması pek hoşuma gitti. Arada gelip gidip beni yokladı, sonra oyuna devam etti. 

İnsan gibi kahvaltı etmenin dayanılmaz hafifliği!


Lambiiz'den yalnızca değerli öneriler ve yeni bir mekan tanımış olarak değil, güzel hediyelerle de ayrıldık. Özellikle paketten çıkan, Hama boncukları Çınar çok sevdi ve hemen evde yaptık. Bu boncukların değişik çeşitlerini arada büyüğe almak lazım, yaparken epey keyif aldı! 
Küçüğe ise ben alt kattaki oyuncakçıya inip Melissa&Doug'a ait iki adet sesli puzzle aldım. Abisinin aksine Rüzgar, tam bir puzzle canavarı! Bunlar ona biraz basit geldi; ama, hayvan ve araç seslerinden çok hoşlandı. 


Ankara'da hem iyi bir kırtasiye/oyuncakçı, hem de çocuklarınızla birlikte iyi vakit geçirebileceğiniz bir adres olan Lambiiz, Dikmen Caddesi No:465'te. Bilgi almak isterseniz, 03124760754 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu güzel gün için sevgili Ayşegül'e ve ev sahibemiz sevgili Gaye Hanım'a çok teşekkür ediyorum!

1 yorum:

KUZULAR OYUNCAK dedi ki...

Bizimle birlikte olduğunuz için ben teşekkür ederim. Sevgiler