13 Kasım 2016 Pazar

Ankara'da 7'den 70'e Eğlence: ExtremeLand!

Geçtiğimiz hafta sonu tek eğlencesi AVM ve AVM'lerdeki oyun alanı olan Ankara'da farklı bir yere gittik Çınar'la: Extremeland! Sinpaş Altınoran'ın içindeki bu macera alanı 5 yaş ve üstü, 110 cm ile 200 cm arası herkes için farklı bir eğlence platformu sunuyor!

Extremeland'de bir adet eğitim parkuru/mini parkur da dahil olmak üzere ip parkuru, tırmanma duvarı, zipline ve dev salincak yer alıyor. Bu etkinliklerin hangi yaş grubuna ve kaç cm boyun üstüne uygun olduğu ExtremeLand'in web sitesinde açık açık yazılmış. Örneğin Yüksek İp Parkuru için boyunuzun 130 cm'in üzerinde olması gerekiyor. Tırmanma duvarını eğitmenler gözetiminde her yaş grubu kullanabiliyor. Zip Line ve Dev Salıncak ise daha genç ve büyükler için.

Pazartesi hariç haftanın her günü, 10:00 -19:30 saatleri arasında açık olan tesiste, İp Parkuru için 05423600360 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gerekiyor; ancak dev salıncak ve tırmanma duvarı için önceden aramanıza gerek yok. 


ExtremeLand'de kullanılan tüm emniyet malzemeleri uluslararası standartlarda ve tesis Türkiye'de 10'dan fazla tesis kuran ve 4 tesisi işleten Saysu Türkiye tarafından kurulmuş. Gerçekten de parkura geçmeden eğitmenler tarafında verilen eğitimde başınıza hiçbir şey gelmeyeceğine inanıyorsunuz. Üstelik bu güvenlik tedbirleri, küçük çocukların bile rahatlıkla kavrayabileceği kadar açık ve uygulaması kolay!


Çınar'ın boyu 130 cm'in altında olduğu için o gün yalnızca Eğitim Parkuru olarak da geçen Mini Parkur'da vakit geçirdi ve eğitmen abisi sayesinde tırmanma duvarına çıktı. Mini Parkur'u o kadar çok sevdi ki, 6 kere aynı parkuru yapmaktan sıkılmadı. Ben daha önce yazın, Temmuz ayında gitmiş ve (13 yaş altı olan) Yüksek İp Parkuru'nu tamamlamıştım. Gerçekten çok keyifli bir deneyimdi! Yani ExtremeLand'e gidip, aile boyu eğlenceye doyabilirsiniz. Aşağıdaki videodan ve fotoğraflardan da ne kadar eğlendiğimiz ve iyi vakit geçirdiğimiz anlaşılıyordur! Fiyatlar ise böyle farklı bir aktivite için bence uygun. BURADAN da ulaşabilirsiniz; ama, Yüksek İp Parkuru 13 yaş altı için 40 TL, 13 yaş üstü için 50 TL (seans fiyatı, her seans 2 saat); Çınar'ın tamamladığı Mini Parkur 20 TL ve Tırmanma Duvarı  da 10 TL. Bütün macerayı yaşamak isterseniz, paket fiyatı 13 yaş altı için 55 TL, üstü için 65 TL. ExtremeLand ile ilgili bilgilere web sayfasındaki S.S.S bölümünden de ulaşabilirsiniz. Benim size not olarak iletebileceğim şey ise, yanınızda rahat kıyafetler, spor ayakkabı olsun ve saçlarınızı da toplayın :) 

ExtremeLand from Basak Celik on Vimeo.

Çınar'ın çok eğlendiği bu maceraya bizi davet ettiği için sevgili Ankaraetkinlik Ayşegül'e çok teşekkür ediyorum! Biz ara ara çocukları bu eğlenceli tesiste yormayı planlıyoruz, size de öneririz! Şimdiden iyi eğlenceler!

2 yorum:

nilgün aydın dedi ki...

Ya o ilk resimdeki poza bayıldım. Hayranım o oğluna zaten. Maşallah ikisi de çok tatlı.

Basak Celik dedi ki...

Nilgün'cüm çok tatlısın canım!! Öpüyoruz seni oğlanlarla!